Sporty i aktywności wodne

Wielu z nas wakacje kojarzą się przede wszystkim z wodą, czy to w postaci jeziora, strumienia czy oceanu. Jest wiele sposobów na wypoczynek nad wodą. Oto pomysły na spędzenie wakacji nad wodą.

Rejsy statkiem po morzach – można wybrać określony cel podróży, można wybrać akwen, po którym będziemy się poruszać, a można zdecydować się na podróż dookoła świata. Wszystko zależy od armatora na jakiego się zdecydujemy, różnorodną ofertę takich rejsów oraz ważne informacje dla osób szukających się do takiej podróży można znaleźć na stronie –  slonecznerejsy.pl/baza-wiedzy. Ten sposób podróżowania czy też spędzania urlopu to pobyt w komfortowych warunkach i możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. A do tego bliskość wody i słońca.

Żaglowcem po Mazurach – to kolejny sposób na spędzenie wakacji na wodzie. Odpoczynek na wynajętym żaglowcu wraz z kapitanem posiadającym odpowiednie uprawnienia to sposób na spędzenie wspaniałych chwil żeglując po wodach polskich jezior. Jest to sposób na przebywanie na łodzi większą część wakacji i przybijanie do brzegu tylko wtedy kiedy mamy na to ochotę. Czas spędzony z dala od zgiełku życia codziennego, słuchając szumu fal i odgłosów natury – to coś co pociąga wielu do takiego spędzania swoich wakacji.

Kajakiem po polskich rzekach – innym sposobem na spędzenie wakacji na wodzie jest spływ kajakowy polskimi rzekami, coraz więcej województw przygotowuje odpowiednie trasy, które pozwalają poruszać się po rzekach kajakom i łodziom o niewielkim zanurzeniu. Dzięki temu można zobaczyć Polskę z zupełnie innej perspektywy i dotrzeć do miejsc niedostępnych z lądu. Na noc zaś przybijać do brzegu i biwakować przy ognisku i pod namiotami. To zdecydowanie gratka, dla wszystkich kochających spędzać czas blisko natury.

Kitesurfing – to stosunkowo nowy sport, który polega na tym, żepływający porusza się na desce przypominającej surfingową, jednak do przodu ciągnie go ogromny latawiec przypięty do uprzęży. Aby nauczyć się kitesurfingu można wziąć udział w wakacyjnych kursach, które są organizowane nad polskim morzem.

Windsurfing – windsurfingowcy doskonałe warunki do pływania znajdą nie tylko nad morzem, tego typu żagle można zobaczyć również w krainie polskich jezior oraz na największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce, położonym wśród malowniczych pagórków Bieszczad, czyli nad Soliną. Solina przyciąga nie tylko windsurfingowców, ale również żeglarzy i miłośników innych sportów wodnych. W tej części Polski jest to bowiem jedno z najlepszych miejsc dla wszystkich, którzy kochają wodę i nie wyobrażają sobie wakacji bez niej.

Jest wiele możliwości spędzenia wakacji nad wodą, czy wręcz na wodzie. Jest to doskonały sposób na urlop, zapewnia bowiem aktywność fizyczną, często zdrowe, pełne jodu powietrze oraz ciepłe promienie słońca. Jak wiadomo letni skwar jest dużo bardziej znośny jeśli zdecydujemy się na spędzenie czasu nad wodą, która wspaniale chłodzi i daje ulgę ciału, nie dziwi więc, że tak wiele osób decyduje się na takie spędzenie swojego urlopu.