Monako- księstwo zachwycające przepychem

Monako znajduje się niedaleko Nicei. Można się tam dostać w niecałe dwadzieścia minut.

Podstawowe atrakcje księstwa Monako

Podstawowymi atrakcjami księstwa Monako jest Wzgórze Pałacowe, z urokliwym Stary Miastem. Oprócz tego warto zobaczyć pałac Książęcy i dzielnicę Fontvielle.

Wydarzenia w Monako

Monako słynie między innymi z:

Międzynarodowego Festiwalu Cyrków w Monte Carlo. To wyjątkowe święto wszystkich artystów cyrkowych. Wydarzenie ma ogromne tradycje i co roku przyciąga miliony turystów.

1. Pomysłodawcą festiwalu był książę Rainer III i jego zamysł kontynuowany jest do dziś. Co ciekawe obecnym Prezydentem Międzynarodowego Festiwalu jest córka księcia, księżna Stefania.

2. Festiwal trwa dwa tygodnie i w jego trakcie odbywa się parada z udziałem artystów i zwierząt, a także występy w namiocie i zajęcia dla dzieci. Przed pokazem odbywa się mini jarmark. Codzienny spektakl wieczorny trwa prawie pięć godzin. W ramach wydarzenia odbywa się konkurs na nagrodę Złotego Klauna. Na trybunie możemy zobaczyć między innymi członków rodziny królewskiej.

Monako Yacht Show

Monako Yacht Show to okazja przede wszystkim do zobaczenia ponad stu nowoczesnych i luksusowych jachtów z całego świata.

– Impreza odbywa się od ponad dwudziestu sześciu lat i przyciąga największe stocznie, a także milionerów szukających nowych jednostek pływających.

– Podczas Monako Yacht Show swoje produkty prezentuje łącznie ponad pięciuset wystawców. Według niektórych szacunkowych danych, jeden jacht biorący udział w wydarzeniu jest wart średnio dwadzieścia pięć milionów euro.

– Impreza odbywa się cyklicznie we wrześniu i trwa zazwyczaj przez cztery dni. Wszystko jest doskonale zorganizowane. Można bez trudu przemieszczać się pomiędzy kolejnymi obszarami portu za pomocą darmowych motorówek. O innych atrakcjach Monako dowiemy się z przewodnika ze strony –  przewodnik-azur.com/monako.

Grand Prix Formuły 1

Niewiele osób pewnie zdaje sobie sprawę, że to na Lazurowym wybrzeżu narodziła się idea wyścigów samochodowych. Tor F1 Monako należy do jednego z najtrudniejszych pod względem technicznym. Kierowcy, aby wygrać muszą pokazać maksimum swoich umiejętności.

A. Trasa wyścigu rozpoczyna się od Portu Herkulesa, czyli od centrum Monako, a następnie biegnie przez dzielnicę Monte Carlo. Uliczki są bardzo wąskie i posiadają liczne zakręty, dlatego kierowcą ciężko pokonywać je z pełną prędkością.

B. Bilety na wydarzenie kosztują od trzystu do pięciuset euro. Ale można kupić też opcje dotyczącą miejsc stojących i w takiej sytuacji zapłacimy około stu euro. Cała trasa jest oczywiście szczelnie zamknięta i otoczona wysokimi barierkami. Wydarzenie jest niezwykle emocjonujące, tym bardziej, że biorą w nim udział najlepsi kierowcy na świecie, ścigający się na bolidach specjalnie zaprojektowanych do szybkiej jazdy.

C. Wyścig można także zobaczyć z balkonów hoteli w Monako, ale należy sobie zdawać sprawę, że nocleg w takim obiekcie, położonym w centrum Księstwa jest niezwykle drogi.