Aktywny wypoczynek

Jedną z najlepszych metod spędzania wolnego czasu jest tak zwany aktywny wypoczynek. Jest to forma łącząca praktyczne z pożytecznym, w tym przypadku ćwiczenia z urlopem. Tego typu aktywność nie tylko pozwala odpocząć i się zregenerować, a także oczyścić umysł, ale przede wszystkim poprawić kondycję czy oczyścić płuca.

Do takich form spędzania wolnego czasu można zaliczyć:

  • wycieczki piesze,

  • wycieczki rowerowe,

  • sporty wodne,

  • sporty zimowe.

Miejsca idealne do aktywnego wypoczynku

Jeśli interesuje nas ten temat, na pewno zaciekawi nas okolica Rytra. W tym miejscu można zatrzymać się w jednym z lepszych hoteli w Polsce – willapoprad.pl, skąd będziemy mieć łatwy dostęp do wielu atrakcji jakie oferuje to miejsce. W hotelu będziemy mogli zregenerować siły oraz zjeść smaczny posiłek, aby nabyć energii na kolejne aktywności.

Coś dla pieszych miłośników pieszych wędrówek i zjazdów rowerowych

Rytro miejsce, gdzie jest wiele szlaków pieszych i rowerowych, wzdłuż których można podziwiać piękne górskie widoki. Jest to także miejsce, gdzie miłośnicy fotografii mogą znaleźć ciekawe ujęcia.

Szlaki dla pieszych ciągną cie kilometrami i mają różne stopie trudności, zatem znajdzie się coś i dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych piechurów. Jest to również ciekawa propozycja dla miłośników tak zwanego nordic walkingu, czyli poruszaniu się z użyciem kijków.

W okresie letnim dla miłośników rowerowych zjazdów idealnym miejscem do tego typu aktywności jest stacja narciarska Dwie Doliny.

Co więcej nie potrzebujemy posiadać własnego sprzętu, gdyż w okolicy znajduje się wypożyczalnia sprzętu rowerowego.

Dla miłośników sportów wodnych

Dla miłośników sportów wodnych jedną z najciekawszych atrakcji, bez wątpienia, jest możliwość spływu w łodzi wzdłuż rzeki Poprad. Podczas spływy można podziwiać piękny krajobraz górskich szczytów. Spływa trwa dość długo, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłe i odporne na wodę odzienie.

Dla miłośników sportów zimowych

Dla tych, którzy najbardziej lubią sporty zimowe jak jazda na nartach czy łyżwy idealnym rozwiązaniem jest odwiedzenie stoku narciarskiego w Dwóch dolinach. Sezon tutaj zaczyna się już w listopadzie, a kończy wraz z końcem marca, także przez długi okres można się cieszyć śnieżnymi stokami przystosowanymi do zjazdów.

W okolicy znajduje się wypożyczalnia sprzętu, więc nawet amatorzy mogą bawić się na całego. Stok jest wyposażony w wielu wyciągów, zatem dostanie się na szczyt nie stanowi problemu.

Jak widać aktywny wypoczynek potrafi być bardzo przyjemny i jeśli tylko zna się dobre miejsce można sobie zapewnić gwarantowaną zabawę. Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest Rytro jego okolice, gdzie dostęp do niezapomnianych atrakcji ma się przez cały rok, podobnie jak do miejsc wypoczynkowych.